Jsou online hry zlo pro děti?

Jsou online hry zlo pro děti?

V první řadě je důležité, aby se rodiče zajímali, co přesně děti hrají. Ne všechny jsou vhodné, ne všechny jsou dobré. Lidé si stěžují na hry hlavně kvůli jejich násilnosti, to tedy znamená, že i vaše děti budou násilné. To si osobně nemyslím. Děti vidí násilí všude kolem sebe, a pokud se o svého potomka budete zajímat a budete vědět co přesně hraje, není problém dítěti vysvětlit, že toto násilí není reálné a samozřejmě má každá hra určitou věkovou hranici, kterou by se měli rodiče řídit.

počítačová střílečka

Hlavním problémem je, hlavně tedy v oněch online hrách nadměrná „toxicita,“ tedy nadávání a urážení, které si můžou děti převzít. Tento problém má asi jen jedno jediné řešení. Můžete ztišit veškeré formy komunikace ze hry, tím zabráníte tomu, aby vaše dítě vědělo o vulgaritách.

V poslední době se ale rozšiřuje ve VŠECH online hrách fenomén bedniček a klíčů za peníze. Z těchto beden můžete dostat různé předměty přímo do hry a mnohými lidmi je tato forma, řekl bych až hazardu propagována, proto si prosím dávejte pozor na vaši bankovní kartu.

Nejlepší způsob, jak zamezit všemu špatnému z těchto her, je vzít dítě ven, najít mu kroužek nebo nějakou činnost. Rodiče si často stěžují, že jejich dítě je celé dny u PC, ale už nezmiňují, že jim nejsou schopni najít nic jiného, co by mohly dělat. Mnohdy je ani nepustí ven, protože je to nebezpečné. Stačí však malá iniciativa ze strany rodičů a tento problém, týkající se malých gamblerů a obtloustlých dětí by vůbec nemusel nastat.
modrý ovladač

V poslední řadě můžu doporučit nějakou rodinnou herní konzoli typu PS nebo XBOX, které nabízí zábavu opravdu pro celou rodinu, nebo pořiďte různé společenské hry, u kterých se zabavíte jak vy, tak děti. Já sám jsem si velmi oblíbil třeba Osadníky z Katanu. Hlavní však je, zajímat se o své děti a co dělají ve svém volném čase.

Jsou online hry zlo pro děti?
4.2 (83.33%)6